Vinter-Jukola på Solstad 7. januar

Årets første Vinter-Jukola-nattløp går fra Brunla ungdomsskole onsdag 7. januar. Bra løyper venter og det skal være løpbart sjøl med snøen som er meldt. Lad lykta og møt opp!

Påmelding

Ordinær påmeldingsfrist i Eventor tirsdag 6. januar klokka 15:59, deretter trykkes kart.

Meld deg på så fort du har bestemt deg! Etteranmelding i Eventor er åpen til 15:59 løpsdagen og stenges når det ikke er kart igjen, samme gjelder selvsagt mulighet til etteranmelding på arena.

Terreng og løyper

Løypene er hovedsaklig lagt i et nærterreng som bærer preg av større høyder og et åpent gravfelt med mindre høydeformasjoner. Fin framkomlighet og lite snø i terrenget.
(Observasjon tirsdag 6. januar: 4-6 cm lett, løssnø i terrenget. Hindrer ikke løpbarhet. Den snøen som kommer i kveldinga før og under løpet er også lett, gitt kulda. Værmelding her.)

I den lengste løypa får man også muligheten til å få løpt fra seg på veivalgstrekk i boligområde. De andre løypene er kun lagt i terreng, en kan unngå asfaltgamping helt. Mellomløypa har like mye terreng som langløypa.

Alle løpere må vise hensyn til trafikk. Refleksvest er lurt – særlig for langløypa, men alt skjer på eget ansvar og vi gir ingen startnekt.

For alle løyper anbefales piggsko.

Løyper:

  • A-lang – 4.7 km, gafla, A3 1:4000.
  • A-mellom – 3.0 km, gafla, A4 1:4000.
  • A-kort – 2.0 km, ugafla, A4 1:3000.
  • C – 1,6 km, ugafla, A4 1:3000.

Løypene er lagt på et komprimert område, så sjekk koder og dobbelsjekk at du løper til rett post. Streken mellom postene kan gå over en annen post på kartet, vær nøye med å lese strekket helt fram til poste du skal til.

Kart trykkes av Sundby sport og er som alltid av god kvalitet.

Parkering og arena

Arena på Brunla ungdomsskole, se kart/bilde. Veien merkes ikke, men de fleste vil nok ta opp Vardeveien fra fv. 301 ved Stagbanen. Parkering både øst for (gulmarkert på bildet) og sydvest for (grønnmarkert på bildet) skolen. Parker passe tett, sånn at alle får plass.

Vi får tilgang til å skifte inne, med inngang fra skolegården (lilla på bildet).

Oppvarming i gatene, i skolegården eller grassplen/grusbane nord for skolen.

Start og mål

Start og mål nær garderobe (lilla på bildet) inne i skolegården.

Oppmøte klokka 18:00 og fellesstart for alle løyper 18:30. De som ønsker å starte individuelt kan starte mellom klokka 18:00 og 18:25.

Nulling av brikker etter når starten går.

Vanlige Emit-brikker. Ikke løse postbeskrivelser.

Brikkeavlesning gjøres inne. Om du glemmer å stemple blir det satt som brutt.

Velkommen til nattløp!

Eventor-informasjonen for nattløpet finner du her.

Husk å lade lykta og godt humør.

Ellevilla OK ved Tobias Kristensen, Celine Vik Olsen og Tom Kristensen står for opplegget.